BAŞARAN Orman Hakkında

başaran orman ürünleri

1997 yılında Başaran Orman Ürünleri adı altında Yalova'da kurulmuş olup 4500 metrekaresi kapalı toplam 15.600 metrekarelik alanda faaliyet göstermektedir.Ayrıca kurutma kapasitesi 2 adet 25 er metreküp vakkum fırınları ile aylık 1.000 metreküp kapasiteye ulaşmıştır.

Kereste üretimi olarak; Iroko, Sapelli, Ayous (Abache), Lareks, Göknar,Ladin, Amerikan,Rus,İsveç,Fin Çamı kullandığımız belli başlı kereste çeşitlerimizdir.

Kamerun Douala şehrindeki tesisimizde üretmiş olduğumuz keresteyi aylık 750 metreküp kapasiteli, bilgisayar kontrollü MÖHLBÖCK marka fırınlarda kurutma işlemine tabi tuttuktan sonra kapalı alanlarda depolamaktadır.

Ayrıca bu kereste türlerinden siparişe göre havuz ve yürüyüş yolları için deckler, bahçe mobilyaları, masif merdiven panelleri, lambri-rabıta, sauna ahşapları, lamine kirişler, tarihi eser restorasyonları için özel ölçülerde kereste, tahta ve yalı baskı gibi çeşitli ürünler de üretmekteyiz.

Başaran Orman Ürünleri olarak hedefimiz; geçmişin tecrübesiyle geleceğin teknolojisini birleştirmek ve bu sektörde en kaliteli üretimi sağlayabilmektir.

Egzotik kereste çeşitlerinin bol ve kaliteli olduğu Kamerunun Doualo şehrinde uluslararası limana çok yakın mesafede 2.000m2 kapalı toplam 7.000 m2 lik alanda günlük 80m³ Tomruk kesme kapasiteli tesisimiz 2016 yılının ikinci yarısından itibaren üretime başlamıştır. Burada üretim yapmanın amacı hem daha kaliteli tomruk tedarik etmek; hemde kereste tedariği kesintisiz olarak sürdürebilmektir.